Dětská divadla–zážitek pro děti i rodiče

4.3.2011 | Autor: | Publikováno v Hračky

Každé dítě má rádo divadlo a pohádky. Líbí se mu ten pohádkový svět, který ho nutí rozvíjet představivost a fantazii, miluje pohádky, ve kterých vždy dobro zvítězí nad zlem a rádo se zasměje nějakým veselým příběhům. Když rodiče vezmou dítě na divadelní představení nebo když přijede do školky nějaké malé divadélko, je to vždy zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Ale je tu ještě jedna možnost – dětské divadlo, které může mít každý doma a díky tomu se může do pohádkového světa vypravit kdykoliv se mu zachce.

Pokud přemýšlíte nad vhodným dárkem pro vaše dítě, jsou dětská divadla tou správnou volbou hned z několika důvodů. Za prvé: pohádky, které budete v divadélku dětem hrát, představují pro dětský svět velice důležitou roli. Prostřednictvím pohádek se dítě učí rozeznávat dobro od zla, poznává různé charakterové vlastnosti a také zjistí, že neposlušnost se opravdu nevyplácí. Za druhé: čas, který strávíte aktivně s dítětem, se vám mnohonásobně vrátí ve formě krásných zážitků a vzpomínek. Ano, je sice jednoduší a pohodlnější pustit dítěti pohádku na DVD než ji hrát v divadle, ale věřte, že sledování televize není pro dítě zážitek, na který bude vzpomínat. Kdežto divadlo s mámou nebo tátou se mu z paměti jen tak nevytratí. Za třetí: divadlo rozvíjí u dětí jejich slovní zásobu. Dítě bude nejprve jen divákem, ale dříve nebo později také zatouží zkusit divadlo hrát a divákem se stane maminka nebo tatínek (nebo oba). Tím jak bude dítě vypravovat a hrát celou pohádku, musí přemýšlet nad dějem, volit správná slova a také se občas pokusí zahrát nějakou svou pohádku, takovou, kterou samo vymyslelo.

Druhy divadel a loutek

Divadla můžete koupit různá – dřevěná, papírová, látková, magnetická, velká, malá. Záleží jen na vašem přání a na vašich finančních možnostech. K některým divadlům můžete i dokupovat vyměnitelné scény a tak si postupně rozšiřovat repertoár pohádek, který můžete s dětmi hrát.

Dobrým nápadem jsou magnetická divadla, ve kterých se loutky pohybují pomocí magnetků. Každá loutka má zespodu magnet, který je také na vodící tyčce. Pod podlahou divadla je prostor, ve kterém pohybujete vodící tyčkou a díky tomu se pohybují i loutky.

Loutky můžete sehnat různé – od jednoduchých po ty složitější. Pro začátek a hlavně pro děti budou určitě lepší ty jednoduché nepohyblivé loutky, které ale plně uspokojí představy dětí o jednotlivých pohádkových postavičkách. Oblíbení jsou i plyšoví maňásci, které milují hlavně nejmenší děti.

A pokud vám chybí nějaká loutka do konkrétní pohádky, není nic jednoduššího než si ji vyrobit. Nemusíte ji samozřejmě vyřezávat ze dřeva, úplně postačí tvrdší papír, špejle a barvy. Opravdu to není nic složitého a s výrobou loutek vám rády pomohou i děti, pro které to bude další zábava kolem divadla.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář