Co potřebujete vědět o příjmu satelitního vysílání

21.6.2011 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Elektronika

hiper-sky-tv Televizní vysílání udělalo za sedmdesát let své existence obrovský pokrok a stále se vyvíjí. Proto i v České republice probíhá přechod z analogového vysílání na digitální vysílání. Digitální televizi můžete přijímat prostřednictvím satelitního vysílání (DVB-S), přes kabelovou televizi (DVB-C), přes internetové připojení nebo prostřednictvím pozemního digitálního vysílání (DVB-T).

Digitální satelitní vysílání funguje v České republice už asi 10 let a jeho jedinou nevýhodou je, že musíte na počátku investovat do satelitního vybavení. Potom už ale převažují výhody, mezi něž určitě patří bezplatný příjem všech základních českých a slovenských programů, vysoká kvalita televizního příjmu, možnost připojení kdekoliv v České republice, množství nekódovaných zahraničních programů zdarma a široká nabídka placených volitelných programů v českém jazyce.

Co to je satelitní komplet

Pokud se tedy rozhodnete přijímat digitální televizi prostřednictvím satelitního vysílání, budete potřebovat satelitní komplet. Ten se skládá ze satelitní antény, satelitního přijímače a dekódovací karty. Satelitní antény (paraboly) by měly mít průměr okolo 80 cm. Někdy se údává, že postačuje i parabola s průměrem 60 cm. Ta by vám ale nemusela zajistit kvalitní příjem při zhoršených povětrnostních podmínkách, a proto je určitě lepší zvolit parabolu s průměrem 80 cm. Satelitní komplety můžeme rozdělit do tří skupin: komplety využívající standardní přístroje, HDTV přístroje a satelitní komplety s HDTV přístroji, které jsou navíc vybaveny harddiskem pro nahrávání. Standardní satelitní přijímače uspokojí majitele standardních televizorů, ale na druhou stranu při použití tohoto přístroje bude televizní obraz určitě kvalitnější a stabilnější než při příjmu televizního vysílání prostřednictvím pozemního digitálního vysílání (DVB-T). HDTV přístroje jsou určeny především pro majitele plazmových a LCD televizorů, protože tyto satelitní přijímače umožňují přijmout obraz v nejvyšším možném rozlišení.  HDTV přístroje s harddiskem pro nahrávání uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Tyto přístroje nabízejí to, co HDTV přijímače, ale navíc mají vestavěný harddisk a dva tunery. To umožňuje sledovat jakýkoliv program a kterýkoliv jiný program nahrávat na harddisk.

Možnosti příjmu televizních programů přes satelit

Na území České republiky je dostupných několik služeb pro příjem programů přes satelit (Skylink, CS Link, Digi TV a UPC Direct), které nabízejí příjem programů volných (neplacených), kódovaných (přístupné po aktivaci příslušné karty) a placených (za ně se platí paušální poplatky).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář