Chybí vám peníze na novou pračku? Půjčte si je online!

11.6.2011 | Autor: | Publikováno v Finance

Pokud máte malé děti, tak víte, že za den dokážou našpinit opravdu velké množství oblečení. Proto je pračka pro mladou rodinu bezpochyby jedním z nejdůležitějších domácích spotřebičů. Co ale dělat, když se vaše pračka nenávratně porouchá a na novou nejsou peníze? Řešení nabízí půjčky online.

Hodně lidí půjčky od nebankovních institucí odsuzuje, ale zkusili jste si někdy vzít půjčku v bance? Nejenže vás banka před půjčením peněz doslova proklepne až na kost, ale navíc budete muset dokládat veškeré příjmy a často i shánět někoho kdo by vám za půjčku ručil. Kromě toho budete muset absolvovat několik cest do banky a pokud nespadnete do bankovních tabulek, máte prostě smůlu a na peníze si můžete nechat zajít chuť.

Pokud si naopak vezmete půjčku u nějaké spolehlivé splátkové firmy, jako jsou například firmy Provident nebo Home Credit, vyřídíte vše snadno a bez front, protože půjčky online lze vyřídit i prostřednictvím webového formuláře. Obchodní zástupce vás pak bude kontaktovat sám a vyřeší s vámi veškeré formality. Peníze tak můžete mít opravdu rychle, což je v případě nutnosti nákupu nové pračky celkem zásadní věc, protože bez praní dlouho nevydržíte.

Jsou půjčky online výhodné?

Online půjčky jsou řešením, které je přínosem pro obě strany – jak pro zákazníka, tak pro poskytovatele. Pokud využijete služeb profesionálních a poctivých firem (Provident, Home Credit, GE Money Bank, Ferratum, apod.) zaplatíte sice něco navíc, ale získáte peníze rychle. Navíc jsou poplatky a náklady spojené s půjčkami již dnes prakticky stejné v bankách i splátkových a úvěrových společnostech. Některé splátkové firmy (například Ferratum) navíc nabízí i půjčky bez dokládání příjmů nebo půjčky fyzickým osobám, které mají zápis v registrech dlužníků.

Jak si půjčovat s rozumem?

S půjčkami je to jako se vším. Měli bychom si půjčovat peníze pokud možno s rozumem a s ohledem na naše finanční možnosti. Každá půjčka na určitou dobu zatíží náš rozpočet. Proto je dobré si půjčovat jenom tolik kolik dokážeme splatit a navíc pouze na věci, bez kterých nemůžeme být (jako je například již zmiňovaná pračka). V takovém případě má půjčka online smysl. Naproti tomu je půjčka na vánoční dárky zbytečnou zátěží pro rodinný rozpočet.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář