Blíží se doba grilování

14.3.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Hobby, Zdraví

Milujete grilované pokrmy? Také vás již první jarní sluníčko donutí vytáhnout gril a opéct si alespoň voňavé klobásky? Ano, je to tak, stále více lidí přichází na chuť ceremoniálu zvanému grilování.

A nejde jen o to dobře se najíst. Grilování je také založeno na příjemném posezení s přáteli nebo rodinou a je to vlastně úžasná forma relaxace, kterou všichni po náročném pracovním týdnu tolik potřebujeme. A nějaká výborná pochoutka z grilu je onou pověstnou třešničkou na dortu.

Proto se všichni fanoušci grilování tolik těší na první jarní sluníčko, které už ohřívá naše terasy, altány či balkóny. Ze zimního stanoviště vytáhneme a vyčistíme gril a svoláme celou rodinu nebo všechny přátele na první letošní grilování. Potom vymyslíme nějaký úžasný recept, kterým všechny překvapíme. Nakoupíme suroviny a skoro půl dne věnujeme přípravě masa, marinád a příloh. A pak už nastane hodina H, přijdou hosté, roztopíme gril a můžeme si vychutnávat tu pohodu, která nás pohltí.

Ještě nemáte zahradní gril?

Chcete si už konečně na svoji zahradu pořídit zahradní gril? Věnujte výběru dostatek pozornosti, abyste si později mohli užívat krásné chvíle pohody bez zbytečného rozčilování.

  1. Zahradní grilyzahradní grily mají tu výhodu, že je lze snadno přemístit z místa na místo. Pokud tedy máte na své zahradě více různých míst k posezení nebo pokud měníte místo grilování podle počasí, jsou zahradní grily pro vás tou pravou volbou.
  2. Zahradní krby – zahradní krb je stavbou, která se stává součástí vaší zahrady. Vhodně zvolený zahradní krb je ozdobou vaší zahrady a dodává jí na útulnosti. Zahradní krby je nutné usadit na pevný vodorovný základ (např. z betonu) a díky tomu se krby stávají součástí teras, altánů či zastřešených posezení a vyvolávají pocit pohody, i když se v nich zrovna nic nepeče.
  3. Udírny – domácí uzené maso patří mezi lahůdky, kterým by jen málokdo odolal. Zahradní udírna vám umožní udit nejen různé druhy masa, ale například i sýry nebo ryby.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář