Bezpečnost vždy na prvním místě

21.3.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Průmysl

Automatizace výroby sebou nese určitá rizika, která dobře zvolené bezpečnostní systémy pomáhají eliminovat. Bezpečnostní systémy chrání obsluhu strojů, ale i další zaměstnance, před úrazy a před nebezpečím. Povinnost zabezpečit stroje je upravena příslušnými normami a zákonem o bezpečnosti práce.

Předním výrobcem a prodejcem bezpečnostních systémů v České republice je firma Teprostroj, s.r.o., která působí na trhu již od roku 1995. Nabízí bezpečnostní systémy pro průmyslové stroje a také pro vratovou techniku.

Široká nabídka produktů nezbytných pro bezpečnost práce

Bezpečnostní komponenty pro stroje

Do této kategorie patří bezpečnostní spínací rohože, bezpečnostní spínací lišty, bezpečnostní relé, bezpečnostní nárazníky, bezpečnostní systémy pro veřejnou dopravu a ultrazvuková zařízení.

  • spínací rohože jsou plošná ochranná zařízení, která plošně zabezpečují různá pohyblivá zařízení.
  • spínací lišty se používají tam, kde hrozí nebezpečí úrazu sevřením (zvedací plošiny, posuvné regály, vratové systémy). Rozlišujeme spínací lišty odporové, průběžné, rozpínací a optické.
  • bezpečnostní nárazníky slouží k zajištění automatických pohybových systémů a transportních vozíků (například vozík s integrovaným bezpečnostním nárazníkem se zastaví, jakmile narazí na překážku).
  • bezpečnostní relé jsou vyhodnocovací přístroje pro všechny bezpečnostní systémy. Jsou spojovacím prvkem mezi senzorem a řízením stroje.

Signalizace a osvětlení

V automatizovaném procesu se nelze obejít bez různých varovných a signálních světel. Využívají se signální věže, kde je umístěno několik světel nad sebou a mohou být doplněna i alarmem nebo jednotlivá signální světla, která mohou mít různou barvu. Svoje využití si najdou i rotační a zábleskové majáky nebo zařízení se zvukovou signalizací.

Bezpečnostní komponenty pro vrata a brány

Automaticky otevíraná vrata nebo brány je nezbytné opatřit kvalitními bezpečnostními komponenty. Tyto bezpečnostní systémy chrání před úrazy i před poškozením majetku a jejich použití je upraveno příslušnými normami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář