Znáte dřevěné hračky?

27.10.2011 | Autor: | Publikováno v Dětské zboží, Hračky

Pod pojmem dřevěné hračky si můžeme představit ledasco. Dřevo je krásný přírodní materiál, který umožňuje výrobu nejrozmanitějších druhů hraček – od jednoduchých drobností až po složitější stavebnice.

Různé druhy dřevěných hraček

Dřevěné kostky – ty tu jsou, byly a budou. Je to tak univerzální hračka, která by proto neměla chybět v pokojíčku žádného dítěte. Už velmi malé dítě, kolem prvního roku, se snaží postavit na sebe alespoň dvě kostičky. Tuto dovednost dítě postupně zdokonaluje, až se z něj stane stavitel vysokých komínů. Ale kostky mohou posloužit také jako stavební materiál ke stavbě domečku, ohrádky, silnice… Dětská fantazie je obrovská a my bychom ji měli podporovat právě volbou vhodných hraček.

Motorické a didaktické hračky – tyto hračky se zaměřují na rozvoj dovedností a jemné motoriky dítěte. Patří sem různá puzzle, vkládací krabičky s tvary, navlékací korále a další. Výhodou použitého materiálu je dlouhá životnost, takže jedna hračka vydrží i pro mladší sourozence a mnohdy se dále „dědí“ v rámci celé rodiny a přitom vypadá stále jako nová.

Jednoduché dřevěné hračky – to jsou krásné drobnosti, kterými uděláte dětem radost, a přitom příliš nezatíží vaši peněženku. A příležitostí, kdy chcete svého drobečka potěšit, je přece spousta – očkování u paní doktorky, ráno ve školce bez slziček nebo jednička z matematiky ve škole. Tyto hračky potěší kluky i holky a vzhledem k tomu, že dřevo je velice trvanlivý materiál, budou dětem radost dělat opravdu dlouho. A z čeho tedy můžete vybírat? K dostání jsou například různé přívěsky na mobil nebo na klíče, ozdobné kolíčky, razítka, zdobené tužky nebo pera, ořezávátka, píšťalky a další.

Složitější dřevěné hračky – to jsou hračky, při jejichž pořizování musíme sáhnout hlouběji do peněženky, ale zase na druhou stranu máme jistotu, že hračka něco vydrží a že se nerozpadne po měsíci používání. Jsou to různé a velice oblíbené dřevěné vláčkodráhy, domečky pro panenky nebo dětská divadla i s loutkami. Tyto hračky vydrží dětem opravdu celé dětství a i potom budou vypadat téměř stále stejně.

Pohyblivé hračky – některé tyto hračky jsme znali už my rodiče, když jsme byli dětmi. Jsou to nejrůznější zvířátka na kolečkách, která může dítě tahat za sebou za provázek. Mezi dětmi jsou velice oblíbené i tak zvané kuličkové tobogány. Dítě pouští kuličku po krkolomné dráze a pozoruje, jak se vymotá všemi zatáčkami a šťastně dorazí do cíle.

Vidíte, že rozmanitost dřevěných hraček je opravdu veliká. Pár věcí mají ale všechny tyto hračky společné – jsou krásné (díky použitému přírodnímu materiálu), jsou téměř nerozbitné a jsou zdravotně nezávadné (pokud nekoupíte hračku bez certifikátu od neznámého výrobce). Dopřejte dětem kvalitu v podobě dřevěných hraček – odmění vás spokojeným úsměvem při hraní.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář