Změny majitelů PayPerPost systémů

5.1.2014 | Autor: | Publikováno v Finance, Internet, Podnikání, Služby

Doslova převratné změny se udály na přelomu let 2013 a 2014 na poli PayPerPost systémů. Koncem roku 2013 byl oznámen prodej jedničky na trhu Placla.cz, pokud bude nabídnuta dobrá cena od dobrého kupce a krátce na to i převod dvojky Kupčlánek.cz do nové firmy, spojený s přechodem na plátcovství DPH. To však nebylo všechno.


Jak se ukázalo hned po Novém roce 2014, Kupčlánek.cz změnil nejen plátcovství DPH, firmu, pod kterou je provozován, ale i vlastníka. Stal se jím Michal Kubíček, známý internetový podnikatel. Šušká se o částce 250 tisíc korun, které dal za Kupčlánek, ale prý chce investovat další peníze do rozvoje tohoto PayPerPost systému.

Ke změně vlastníka došlo současně se změnou serveru, na kterém je systém provozován o půlnoci ze Silvestra na Nový rok 2014. Vedlejším efektem byla „ztráta“ affiliate bannerů, které byly přesunuty na jinou adresu.

Michal Kubíček prý nechtěl o tomto obchodě mluvit dříve, dokud nebude uzavřený obchod s Placla.cz. Na internetových diskusích se povídalo, že zájem projevil i o Placla.cz. Její cena se vyšplhala k částce tři sta tisíc korun a k tomu závazky vůči bloggerům a inzerentům asi 800 tisíc korun. Podle mě „zájem projevil“ o Placla.cz proto, aby měl lepší vyjednávací pozici při koupi Kupčlánek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář