Zákon schválnosti opravdu funguje

20.6.2011 | Autor: | Publikováno v Finance

Určitě to také znáte – něco se vám v domácnosti porouchá a následuje lavina různých defektů a poruch. U nás to začalo žehličkou – jeden večer jsem se chystala zpříjemnit si žehlením velehory prádla, a když jsem byla asi v půlce, žehlička zhasla, začala páchnout po spálenině a bylo po žehlení. No paráda, říkala jsem si, a co s tou druhou půlkou prádla? Naštěstí mi druhý den půjčila žehličku sousedka, ale bylo mi jasné, že musím situaci nějak řešit.

Poslouchejte maminku

Maminka mi vždycky říkala: „Každý měsíc si dávej nějaké peníze stranou na nečekané výdaje!“ Ano, ano, kdybych ji bývala poslechla, mohla jsem jít pro novou žehličku hned. Ale jak už to tak bývá, maminky se neposlouchají a tudíž jsem žádnou železnou rezervu doma neměla. O to horší byl pro mne další sled událostí. Když jsem šla zapnout pračku (ať máme alespoň čisté prádlo, když ne vyžehlené), začal na displeji blikat nápis „error“. Myslela jsem, že se skácím. Co teď? Při představě, že ponesu naše špinavé prádlo k sousedce, jsem omdlévala.

Ještě že mám manžela

Ne, nemyslete si, že je manžel šikovný kutil a že spravý vše, na co sáhne. Ale přišel s chytrým řešením a zachránil mne tak od upadnutí do mdlob. Půjčíme si peníze, koupíme pračku a žehličku a na splátky určitě nějak uškudlíme, říkal a já při představě obíhání bank, vyřizování potvrzení příjmů u zaměstnavatele, atd., jsem šla do mdlob podruhé (nebo už potřetí?). Nebuď staromódní, uklidnil mne manžel, dneska můžeš vyřídit půjčku přes internet, bez ručitele, bez dokládání příjmů a hlavně rychle.

A tak jsme se vrhli k internetu a hledali, kde by nám půjčili peníze na novou pračku a žehličku. Nechtěli jsme naletět nějakým nepoctivcům a tak nás zaujala nabídka renomované společnosti Home credit. Jejich půjčka se dá vyřídit přes internet v pohodlí domova a bez zbytečného papírování. Tato nabídka mne doslova nadchla a pomalu se mi začal vracet úsměv do tváře. Zjistili jsme, že si můžeme půjčit od 10 tisíc až do 150 tisíc a to bez ručitele a na cokoliv. Pro nás bylo také důležité, že je to rychlá půjčka s výhodným úrokem (roční úroková sazba je již od 12,5%) a že si můžeme sami zvolit délku splácení (od 10 do 84 měsíců). Vyřízení půjčky je navíc zcela zdarma a nic neplatíte navíc ani při jejím předčasném splacení. A tak jsme na internetu vyplnili online dotazník, potom nás kontaktoval operátor společnosti Home credit a pak jsme už měli peníze na účtě.

Půjčka nás tedy zachránila od vzhledu špinavých bezdomovců, ale je mi jasné, že už také budu více poslouchat maminku. Promiň, mami, že jsem si na to zase musela přijít sama, ale myslím, že to je asi také nějaký zákon nebo co. Od teď budu více šetřit, abych měla železnou rezervu na neočekávané výdaje. Ale kdyby se mi to náhodou nezdařilo, vím, že tady jsou i jiné možnosti …

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Tento autor zde publikoval zatím 7 článků. Autor o sobě neposkytl žádné další informace.

Napsat komentář