Vzdělání je klíčem k úspěchu

20.2.2012 | Autor: | Publikováno v Ostatní

To, že je kvalitní vzdělání v dnešní době důležité pro získání vysněného zaměstnání, si uvědomuje většina lidí. Studenti maturitních ročníků se zodpovědně připravují nejen na maturitní zkoušku, ale také na přijímací zkoušky na vysoké školy. Mnoho dospělých, kteří již dávno opustili školní budovy, se znovu do škol vracejí a snaží se doplnit si chybějící vzdělání.

Průměrná délka života se prodlužuje, posunuje se věk odchodu do důchodu, a proto většinu z nás nemine během produktivního věku zásadní změna zaměstnání spojená se změnou profese. Rekvalifikační kurzy a pomaturitní studium jsou proto velice žádané a nutné k udržení vaší konkurenceschopnosti na trhu práce.

Jak se připravit na přijímací zkoušky na vysokou školu?

Pokud se právě nyní nacházíte v maturitním ročníku střední školy a rozhodli jste se pokračovat ve studiu na škole vysoké, je pro vás příprava na přijímací zkoušky určitě velice důležitá. U mnoha vysokých škol postačí k úspěšnému zvládnutí přijímacích zkoušek znalosti potřebné k vykonání maturitní zkoušky. Pokud se tedy poctivě a zodpovědně připravujete na maturitu, máte v podstatě hotovou i přípravu na přijímací zkoušky na vysokou školu.

Jiné vysoké školy, které si zakládají na náročnosti studia, požadují u přijímacích zkoušek po uchazečích o studium mnohem více, než jsou znalosti nabyté na střední škole. Je na každém studentovi, jak se k tomuto požadavku postaví. Někdo se ponoří do knih a bude samostudiu věnovat veškerý svůj volný čas, jiný vsadí na přípravné kurzy, které pomohou studentům připravit se na přijímací zkoušky na konkrétní školu.

Co dělat, když se nedostanu na vysokou školu?

Téměř na všech vysokých školách je počet přihlášených uchazečů mnohonásobně vyšší, než kolik jich může škola přijmout. Proto se může stát každému, že nebude na vybranou vysokou školu přijat. V tomto případě není třeba věšet hlavu a vzdávat svoje naděje na vysokoškolský diplom. Výborné je jednoleté pomaturitní studium, které studenty dokonale připraví na přijímací zkoušky následující školní rok.

Tento typ studia vám umožní získat velikou konkurenční výhodu před uchazeči, kteří budou skládat přijímací zkoušku hned po maturitě. Většinou probíhá výuka denně (tudíž je velice intenzivní) a vysokoškolskou formou. Proto je také často nazývána jako nultý ročník vysoké školy. Po jeho absolvování budete dobře připraveni nejen na přijímací zkoušky na vysokou školu, ale také si nanečisto vyzkoušíte vysokoškolskou formu studia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář