Útulný dětský pokoj dotvářejí dekorace

11.1.2012 | Autor: | Publikováno v Dětské zboží, Hračky

Zařídit dětský pokoj tak, aby v něm bylo dítěti příjemně, není zrovna jednoduchý úkol. Ve snaze o co nejhezčí výzdobu v pokojíčku lze snadno sklouznout ke kýčovitosti. Na druhou stranu do dětského pokoje ale nepatří ani holé bílé zdi a strohý nábytek. Jak tedy vytvořit vkusný a útulný dětský pokoj, který se stane pro dítě nejkrásnějším místem na zemi?

Miminku po narození je bezesporu nejlépe v ložnici rodičů, kde má svoji postýlku a maminka ho tak má nablízku i v noci. Pokud vám to prostorové podmínky vaší ložnice dovolí, můžete i tady zařídit dítěti útulný koutek, kde bude jeho postýlka, přebalovací pult a skříňka na oblečení. Popusťte uzdu své fantazii a vyzdobit tento koutek tak, aby tam bylo děťátku příjemně a mělo se na co koukat při usínání nebo při přebalování. Použijte různé dekorace na zeď, lampičky nebo závěsné kolotoče nad postýlku.

Dekorace vytvoří útulný dětský pokoj

Jak děťátko poroste, bude jeho touha po vlastním pokojíčku stále silnější. Mnoho dětí má již od útlého věku jasnou představu o podobě této místnosti. Asi nelze splnit všechna dětská přání beze zbytku, ale měli bychom se pokusit alespoň ty rozumnější touhy dítěti splnit. Vždyť jde o jeho vlastní pokoj, a tak by mělo mít možnost do zařizování trochu mluvit. Na nás rodičích je koordinovat a usměrňovat dětskou fantazii a pokusit se vytvořit útulný a harmonický celek.

Popřemýšlejte, co má vaše dítě rádo – někdo miluje kočky nebo psy, jiný je zase obdivovatelem aut, robotů nebo letadel. Podle této obliby se snažte zařídit dětský pokoj – není ale nutné mít psy nebo roboty úplně všude. Stačí několik dekorací nebo obrázků v tomto duchu a už vytváříte originální dětský pokoj přímo pro vaši dceru nebo syna.

Menší děti potěší dřevěné dekorace do dětských pokojů s motivy oblíbených pohádkových hrdinů nebo zvířátek. Výborné je, že v jednom duchu můžete sehnat téměř vše, co budete do pokojíčku potřebovat – poličky, hodiny, věšáky, metry, fotorámečky, obrázky, ale třeba i nábytkové úchytky.

Na závěr lze říci, že útulný dětský pokoj neudělá nábytek za statisíce. Naopak, útulný dětský pokoj vytvářejí vkusné dekorace a  jednoduché a chytré detaily, které nás budou stát spíše trochu přemýšlení než nějaké tisíce. I dětský nábytek se může stát hezkou dekorací pokoje a je dobře, že i tady výrobci na děti mysleli a můžete sehnat opravdu pěkné a vkusné kousky.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář