Třicet případů majora Gamelickera (1)

29.5.2011 | Autor: | Publikováno v Ostatní

První díl slavného britského seriálu Třicet případů majora Gamelickera je tady. Setkáte se v něm vůbec poprvé s předním britským policistou Johnem Gamelickerem, který řeší různé zapeklité případy, se kterými si policie ani Scotland Yard neví moc rady. Dnes se dozvíte jak to vůbec všechno začalo a jak se John Gamelicker vůbec stal členem Scotland Yardu. Postupně přineseme krátká představení všech 30 dílů tohoto skvělého díla. Jakákoli podobnost s existujícími postavami či seriály je čistě náhodná. Vše je pouze výplodem fantazie autora.

Případ první z roku 2011 – Smrt prince Charlese

John Gamelicker se vrací veselým vlakem z rozkradené České republiky zpět do Velké Británie spolu se svými kamarády plukovníkem Miroslavem Pandurem, který se do Velké Británie vrací ve velmi nemocném stavu, z důvodu častého požívání nezdravých a tučných jídel v závodních jídelnách nejlepších pražských hotelů a doktorem Davidem Poplatkem, který při převratu přišel o oba rodiče a jako sirotek již nemá chuť zůstávat dále v České republice. Zatímco Miroslav Pandur spolu s Davidem Poplatkem budou pracovat u Scotland Yardu, John Gamelicker ještě neví co bude dělat. Nejprve se chce podívat domů na rodiče a v klidu si rozmyslet, zda půjde pracovat do fabriky nebo se bude věnovat nějaké politické práci.

Po příjezdu na londýnské nádraží King’s Cross dojde bohužel k bankovní loupeži, ke které se čirou náhodou připlete i princ Charles, který zrovna jel kolem a rozhodně nemíní zlodějům vydat libry bez boje. Bohužel princ Charles při akci zahynul, a tak za něj banku musel osvobodit právě John Gamelicker. Miroslav Pandur ani David Poplatek mu příliš nepomohli, protože se hned na nádraží oddělili a spěchali za svými povinnostmi do Scotland Yardu.

Hned poté co John Gamelicker osvobodil banku od lupičů, dorazila na místo britská televize a natočila s ním rozhovor, který o týden později shodou okolností zhlédl právě Miroslav Pandur a pozval si Johna Gamelickera k sobě do Scotland Yardu, aby mu nabídl místo u tajné policie. John se chvíli zdráhal, ale nakonec na nabídku kývnul a stal se tak elévem jedné z nejslavnějších kriminalistických organizací na světě. O tom jak se mu v jeho nové roli povede si povíme v dalších příbězích.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář