To chce klid a nohy v teple!

1.3.2012 | Autor: | Publikováno v Zdraví

Nic vám nezkazí výlet tolik jako mokré ponožky a studené nohy. Nejenže si koledujete o pořádné nastydnutí, ale studené nohy vám navíc dokonale zkazí dojem i z toho nejkrásnějšího výletu do přírody. Proto se rozhodně vyplatí investovat do kvalitních funkčních ponožek, které vám zajistí teplo od nohou za každé situace.

Kvalitní funkční ponožky ale nejsou určeny jen pro aktivní sportovce. Pohodlí od nohou oceníme všichni a tyto ponožky nám udělají dobrou službu i při běžném nošení nebo při rekreačním sportování. Funkční ponožky totiž zajišťují odvod potu od pokožky, tím eliminují zápach nohou a celkově zlepšují mikroklima pokožky nohou. Díky tomu přispívají k pohodě celého těla.

Typy funkčních ponožek

Ponožky můžeme rozdělit podle ročního období, ve kterém je budeme nosit. Jsou to tedy ponožky letní, zimní a celoroční. U letních ponožek je kladen důraz především na dobrý odvod potu, jsou slabší než zimní ponožky. Naopak u zimních ponožek je důležitý termoefekt, který zajistí teplo od nohou i v náročných klimatických podmínkách. Odvod potu a antibakteriální úprava také přispívají k výbornému komfortu nošení. Celoroční ponožky, jak již název napovídá, nám udělají dobrou službu po celý rok. Můžeme je nosit do práce, na výlety a některé se hodí i k obleku. Výhodou je zajištění odvodu potu, čímž je zaručeno pohodlí a výrazné omezení zápachu nohou.

Funkční outdoorové ponožky patří do základního vybavení všech, kdo tráví svůj volný čas aktivně v přírodě. Nezklamou při horských túrách, při horolezectví, při různých sportech a na funkční ponožky nedají dopustit ani myslivci nebo rybáři, kteří stráví v přírodě spoustu času za jakéhokoliv počasí. Funkční ponožky jsou prostě součástí funkčního oblečení, které nám zaručí pohodu při pobytu venku, ať už je teplo nebo zima.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář