Svatební fotograf

19.5.2014 | Autor: | Publikováno v Služby

Kdy jste byli naposledy na svatbě? A kolik jste tam viděli lidí, kamarádů ženicha nebo nevěsty, jak pobíhali se svými kapesními fotoaparáty a blýskaly, hlava nehlava? Popřípadě ti odvážnější „fotografovali“ svými prý špičkovými mobily. A viděli jste pak ty fotky? Vypadaly skvěle na displeji kompaktu, ale jinak byly nepoužitelné. Takto si vzpomínku na nejkrásnější den v životě nevěsty nepředstavuji.

Fotografovat dnes může opravdu každý. Či spíše dělat obrázky, patřilo by se říci. A lidé to i dělají, stačí si prohlédnout kterýkoliv profil na sociálních sítích. No ale ke skutečné fotografii to má daleko. Zde vám trčí do záběru něčí ruka, tady vám chybí jiného noha. Za hlavou nějaký divný předmět a na stěně dlouhý stín. „To jsem si nevšiml“, bude vám tvrdit takový „fotograf“ na svou obhajobu. A pokazí vám celou svatbu. Tedy vzpomínku na tento den.

Fotografovat svatbu není jednoduché. Nevěsta v bílém, ženich v tmavém. Vysoké kontrasty a fotky by měly vypadat přirozeně. Navíc v sále při tanci svatebčanů nebývá hodně světla, zato dost zvířeného prachu ve vzduchu. Zkuste fotografovat kapesním fotoaparátem a použít blesk…

Skutečný svatební fotograf má kromě opravdu kvalitní fototechniky i schopnost vidět, jak bude fotka vypadat, když bude hotová. Neostýchá se posunout člověka do záběru, nebo naopak, mimo záběr. Všímá si detaily. Nebo si myslíte, že dobrou fotografii dokáže někdo udělat kompaktem a bez zkušeností?

Fotografování akcí, společenských událostí a svateb vyžaduje kromě profesionální techniky i profesionální přístup. Fotograf-kamarád fotografuje odtud, kde právě stojí. Profesionální fotograf si dává pozor, odkud jde světlo, kam směřují stíny a všimne si i poškozenou stěnu, kterou „zakryje“ vhodnou osobou. Všechno věci, které lidé s kompaktním fotoaparátem většinou uvidí až na hotovém snímku, který nelze už nikdy znovu nafotografovat.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář