Slovnaft rozdáva elektrobicykel Škoda

7.10.2013 | Autor: | Publikováno v Auto a moto

Líbilo by se vám jezdit na kole, zdolat každé stoupání a přitom se nezapotit? Právě tohle umožňuje elektrokolo. Ke standardnímu kolu je připevněn elektromotor a nabíjecí baterie, která přes elektroniku pomáhá při šlapání do pedálů. Není to elektrický skútr, kde přidáváte plynovou pákou. Na elektrickém kole musíte šlapat do pedálů, ale do práce můžete přijet i v saku, protože se nezpotíte. A právě takové kolo s pomocným elektromotorem nyní může vyhrát každý motorista na Slovensku.

A to v soutěži sítě čerpacích stanic Slovnaft na Slovensku a ani to není drahé. Stačí natankovat alespoň 20 litrů paliva, přihlásit se do soutěže a elektrokolo může být vaše! Kdo už vyzkoušel jízdu na elektrokole, tak jistě potvrdí, že je to zajímavé svezení, zejména do kopců, které s pomocí elektromotoru se dají zdolat velmi pohodlně.

Podle evropské legislativy je přípomoc elektromotoru vázána na maximální rychlost 25 km/h a motor pomáhá jen tehdy, když sám jezdec šlape do pedálů. Pokud máte dobrou kondici, dokážete uhánět i vyšší rychlostí, ale motor už vám nepomůže, je to jen na vašich svalech.

A co za stroj tedy můžete vyhrát? Elektrokolo Škoda pochází z továrny KTM, která je specialista na motorky a kola té nejvyšší kvality. V tomto případě se jedná o crossové kolo s motorem v zadním kole, avšak s kompletními převody, takže stačí vyměnit zadní kolo za obyčejné, sundat baterii a máte k dispozici obyčejné kolo bez omezení dojezdu. Více detailů a fotografií naleznete na stránce http://cykloturistika.net .

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář