Půjčky bez registru pomohou i vám

3.8.2011 | Autor: | Publikováno v Finance

Jen málokdo z nás má to štěstí, že pokryje veškeré životní náklady z naspořených peněz. Většina lidí si musí na větší výdaje (pořízení vlastního bydlení, nového auta, spotřebičů do domácnosti, atd.) půjčit. Proti půjčkám nelze nic namítat, pokud si ovšem peníze půjčujeme u seriózních bankovních či nebankovních institucí a hlavně s rozumem a s rozmyslem.

V první řadě je potřeba si bez jakýchkoliv emocí ujasnit, zda věc, na kterou si hodláme půjčit, opravdu nezbytně potřebujeme. Zda se nenabízí levnější řešení, které situaci také uspokojivě vyřeší. Například je možné pořídit spoustu věcí levněji ve výprodejích či v bazaru. Za druhé si udělejte poctivou rekapitulaci vašich měsíčních příjmů a výdajů (zahrňte opravdu všechno a raději i nějakou železnou rezervu). Vejdou se vám splátky za půjčku do vašich výdajů tak, abyste je pokryli z měsíčních příjmů? Pokud ne, tak pryč od půjčky. Jenom byste se více a více zadlužovali – je to začarovaný kruh, ze kterého lze jen těžko vystoupit.

Vlastní bydlení – rozumný důvod k půjčení peněz

Investice do vlastního bydlení je opravdu nejrozumnější investicí. Tou rozhodně není koupě nového automobilu, zájezdu k moři nebo vánočních dárků. Ale bohužel i na tyto věci si lidé zbytečně půjčují peníze. Bydlet člověk někde musí a sami musíte rozhodnout, jak vysokou splátku váš rodinný rozpočet snese (je ovšem potřeba přemýšlet na pár desítek let do budoucna). Podle toho se odvíjí výše půjčky a tedy i druh pořizovaného bydlení. Není přece nutné bydlet v rodinném domě (i když je to váš sen), když byste po pár letech (či měsících) zjistili, že splátky neúnosně zatěžují váš rodinný rozpočet.

Co to je registr dlužníků?

Centrální registr dlužníků České republiky je informační systém, který shromažďuje informace o nezaplacených závazcích osob nebo ekonomických subjektů. Slouží k ochraně práv věřitelů a varuje před nepoctivci. Banky jej využívají při žádosti klienta o půjčku. Na seznam dlužníků se dostanou nejen ti, kdo splátky neplatí, ale i ti, kdo je uhrazují opožděně. A tak se snadno může stát, že se na tomto seznamu ocitnete i vy, i když se neřadíte k vykutáleným podvodníkům. Potom budete mít nemalé problémy při vyřizování dalších půjček v bance. Co s tím?

Půjčky bez registru

Řešením pro vás mohou být půjčky bez registru. Tyto půjčky většinou nenabízejí přímo banky, ale nebankovní společnosti, které se na tento produkt zaměřují. Jsou určeny především pro zájemce o půjčku, kteří mají záznam v registru dlužníků, ale využít je v podstatě může kdokoliv. Jde vlastně o klasickou půjčku, pouze s tím rozdílem, že věřitel nepožaduje náhled do registru dlužníků. Jedná se o neúčelové půjčky, takže je klient může použít na cokoliv, například i na zaplacení jiných a méně výhodných půjček.

Půjčky bez registru ihned jsou vyřízené rychle, jednoduše a za jasných podmínek. Většině věřitelů postačí dva doklady totožnosti, v případě vyšších částek je požadován i ručitel. Půjčka bývá vyřízena velmi rychle a bez komplikací a klient se navíc nemusí obávat, že bude jeho žádost zamítnuta. Ale i tyto půjčky mají jednu nevýhodu a tou jsou vysoké úroky. Je to cena za snadnou dostupnost a nekomplikované vyřízení. Pak už je na každém, aby zvážil i ostatní možnosti (pokud nějaké jsou) a rozhodl se, zda se mu půjčka bez registru vyplatí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář