Protipožární dveře pro vaši bezpečnost

28.8.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Chcete zabezpečit svůj domov a ochránit zdraví a životy svých blízkých? Vyměňte staré dveře za bezpečnostní protipožární dveře. Nemusíte se obávat, že tyto dveře budou hyzdit vstup do vašeho bytu či domu. Vyrábějí se v různém designovém provedení, z různých materiálů a s různou povrchovou úpravou, takže si vybere opravdu každý.

Protipožární dveře brání rychlému šíření plamenů, a tak vám v případě požáru poskytnou dostatečně dlouhou dobu k evakuaci a ochrání váš majetek do příjezdu hasičů. Protipožární dveře se označují písmeny EI nebo EW. Je to značení požární odolnosti podle normy ČSN 730810. EI označuje dveře, které brání požáru a na straně odvrácené od požáru je sledována jejich povrchová teplota. Označení EW se používá u dveří, které omezují šíření požáru a na straně odvrácené od požáru je u nich sledováno množství sálavého tepla, které vyzařuje z povrchu. Za označením EI nebo EW je ještě číselné označení. To označuje časový úsek, po který dveře odolávají vysokým teplotám a plamenům. Uvádí se v minutách od 15 do 180. Můžete se tak například setkat s označením dveří EI60, což jsou dveře, které brání šíření požáru po dobu 60 minut nebo EW30 pro dveře, které omezují požár po dobu 30 minut.

Proč si pořídit protipožární dveře?

  • podle názoru hasičů by protipožární dveře měli být součástí každého bytu či domu
  • ochrání váš byt a jeho zařízení před ohněm
  • chrání zdraví a životy vašich blízkých
  • díky různým povrchovým úpravám (syntetický nátěr, nerez úprava, metalizace, komaxit, atd.) se protipožární dveře hodí opravdu všude
  • vybírat můžete dveře jednokřídlé i dvoukřídlé a s různou šířkou

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář