Proč krmit ptáčky?

19.5.2013 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Proč krmit ptáčky? Zima je těžké období nejen pro ptáčky, ale pro celou faunu. Potrava je buď pod sněhem skrytá nebo zcela zmrzlá a ne každý živočich se dožije jara. Co náš může těšit v případě klíšťat a jiné havěti, ale konkrétně u ptáčků je nám to spíš líto.

V letním období se malé ptáčky živí hmyzem a nezřídka ho za den zkonzumují množství, blížící se hmotnosti ptáčka. Pokud máte zahradu, jsou velmi užitečné. Jednak můžete klidně sedět na verandě a neotravuje vás nic bzučící, jednak si dopěstujete kvalitní ovoce, když škůdce kynoží ptáčky.

ptáčci na zahradě

Když v zimě ptáčky krmíme, zvyknou si na naši zahradu a neopustí ji ani v létě. Takže nasypte do krmítka nebo na talířek na verandě nějaké ořechy, klidně i starší, nebo mák či slunečnicová semena. Případně můžete v zahrádkářských potřebách koupit lojové koule, které obsahují tuk i semena. Jsou baleny do plastikové síťky, za kterou je můžeme zavěsit na provázek do koruny stromů.

Já pravidelně doplňuji ořechy a vyměňuji prázdné síťky za novou potravu. Krmit ptáčky se vyplatí, protože vám to v létě vrátí. A navíc je na ně pěkný pohled. A pokud máte po ruce fotoaparát, není nouze o krásné fotky.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář