Péče o vlasy v zimě

16.1.2012 | Autor: | Publikováno v Zdraví

Zima patří k náročným obdobím nejen pro naši pleť, ale i pro naše vlasy. Zvykli jsme si používat kvalitní zimní krémy k ošetření pleti, tyčinky k hydrataci rtů, ale na vlasy stále nějak zapomínáme.

A právě vlasy v zimě trpí, neboť jsou většinou nechráněné před nepříznivými vlivy okolí, nesvědčí jim ani přechody z tepla do zimy, ani mráz či vítr. Mnoho žen se brání nošení pokrývky hlavy a zdůvodňuje to tím, že by si poničily účes. To je ale velká chyba, pokrývka hlavy by měla patřit k našemu zimnímu oblečení stejně jako šála a rukavice. Navíc není problém sehnat takovou čepici, která nám bude opravdu slušet a která se stane pěkným módním doplňkem. A jak si tedy poradit s poničeným účesem? V zimním období nepoužívejte gely s mokrým efektem, vlasy ráno jen pročešte a vyrazte do práce či do školy se slušivou čepicí na hlavě. Konečnou úpravu vlasů pomocí vašeho oblíbeného stylingového přípravku proveďte až v práci či ve škole. Nezabere vám to více než pár minut, vaše vlasy vám budou vděčné za zimní ochranu a váš účes bude i tak perfektní.

Každodenní péče o vlasy

Základem úspěchu je kvalitní vlasová kosmetika. Vlasy není nutné umývat denně, ale pokud máte pocit, že se vám pod čepicí více mastí, klidně je denně myjte. Nedejte na pověry, že čím častěji vlasy myjete, tím více se mastí. Důležité je vybrat kvalitní a správný šampon určený pro váš typ vlasů. Po umytí vlasů použijte vždy kondicionér, který vlasy vyživuje a zároveň je chrání před elektrizováním. To je jev, který bývá nejviditelnější právě v zimě v důsledku suššího vzduchu. Elektrický náboj, který vzniká ve vlasech, když si je pročesáváte nebo když si přetahujete svetr přes hlavu, způsobuje, že vlasy odstávají a různě poletují. Kromě používání kondicionéru pomáhá také aplikace hydratačního lesku na vlasy nebo uhlazujícího balzámu.

Jednou za čas (přibližně 1 x za 14 dní) dopřejte svým vlasům regenerační ozdravnou kúru. Vybrat si můžete k tomu určené masky nebo balzámy, které vlasy chrání zevně, udržují jejich přirozenou vlhkost a vyhlazují povrch vlasů.

První pomoc pro vlasy

Zanedbala jste zimní péči o vlasy a ty nyní volají o pomoc? Jsou poškozené, lámou se a vypadávají? Okamžitě sáhněte po záchranné kúře – vyberte si nějaký přípravek pro poškozené nebo silně poškozené vlasy. Vyplatí se také věnovat pozornost vaší výživě, která se též velkou měrou podílí na kvalitě vlasů. Důležitý je hlavně dostatečný přísun zinku,  železa a vitamínů skupiny B a konzumace vyvážené a pestré stravy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář