Otevřené balkony v létě

19.7.2015 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Zdraví

Dívám se na teploměr u okna. V pokoji 27, za oknem 37 stupňů. Na lavičkách pod stromy při protějším paneláku není ani noha. A to tam bývá vždy několik maminek i dětiček. Ani se jim nedivím, kdo by se tam opékal, když nemusí. No ale kdo se chce opékat ve svém bytě, když má otevřené balkonové dveře a do mnohem chladnějšího bytu si pouští tu vedro zvenčí?

By mě zajímala ta logika, kterou někdo přijde na to, že když je mu teplo, otevře si okno nebo balkon a větrá vzduchem, který je ještě žhavější? To i bez teploměru musí být každému normálnímu jasné, že venku před panelákem je žhavěji, než doma. I když je možné, že když nějaký křen takto „větrá“ už celý týden, že i v bytě má už horko, jako v pekle 😀

Když se vracím z města, jsem rád, že vejdu do vchodu naší bytovky a okamžitě mě ovlaží chladnější vzduch. Předpokládám, že takto to může cítit každý zdravý člověk. No ale pohled z okna na panelák naproti nebo ve městě i na jiné mi našeptává, že to buď lidé necítí nebo nejsou schopni pochopit.

Stejně jako když v zimě, kdy se topí radiátory, má někdo trvale otevřenou větráčku na pokoji. Vypouštět teplo do nebe? Se občas divím, kdo všechno má u nás volební právo a občanský průkaz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář