Motá se vám hlava? Neseďte u počítače!

10.5.2011 | Autor: | Publikováno v Zdraví

Každý den navštíví tisíce lidí lékaře s tím, že se jim motá hlava, cítí se unaveni nebo prostě mají pocit vratkých nohou. Vyšetření neukážou žádnou organickou příčinu a člověk tak od lékaře odchází bez léku, bez diagnózy a s pocitem hypochondra. Přesto motolice nepřestávají a pracovní výkon klesá. Nakonec se dostaví frustrace a pocit zmaru.

Stalo se vám něco podobného? Nezoufejte, protože pomoc je poměrně snadná!

Zablokovaná krční páteř

Za výše uvedené problémy může často dlouhé sezení u počítače nebo v nějaké nepřirozené poloze. Pak dojde ke spasmu (křeči) hlubokých zádových svalů, což se projeví tlačením na důležité cévy a nervy. Krev pak nemůže volně proudit do mozku a vzniká rozostřené vidění, motolice či pocit vratkých nohou. Tělo se nám takto odměňuje za to, že ho používáme k něčemu jinému než k čemu bylo původně určeno.

Člověk je geneticky naprogramován tak, aby se často pohyboval a měnil svojí polohu. Pokud sedí celý den u počítače, nesvědčí to našim zádům a ta se zablokují, z čehož pak pramení výše uvedené problémy. Na první pohled je člověk docela zdravý a nelze najít žádnou organickou příčinu těchto problémů.

Jak se zase odblokovat?

Na odblokování krční páteře existuje celá řada různých cviků. Cvičení jsou zaměřena na otáčení hlavy ze strany na stranu, na předklony a záklony a provádí se jak v leže tak v sedě. S výhodou lze využít také oblíbené cvičení s názvem Pět Tibeťanů.

Důležité je se pravidelně protahovat při každém delším sezení u počítače. Ideálně se protáhněte každých 10 minut. Stačí i dvě minuty cvičení a budete se cítit lépe. Pokud vám cvičení nepomůže, vyhledejte lékaře a nechte si píchnout injekci na uvolnění svalů.

Pokud se u vás podobné příznaky objeví, je to také signálem k tomu, že byste se měli více začít zajímat o své zdraví a změnit způsob života. To neznamená přestat pracovat, ale spíše se snažit měnit polohy a nesedět celý den strnule před monitorem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář