Molitanové prolézačky pro bezpečnou hru dětí

30.12.2011 | Autor: | Publikováno v Dětské zboží, Hračky

Jakmile dítě začne kolem prvního roku chodit, je ho všude plno. Touha po pohybu se neustále stupňuje a děti spíše běhají, než chodí. Potřebují poznat a prozkoumat tolik věcí a rodiče mnohdy ani nevědí, kam dřív skočit. Jen aby se děťátku při objevování světa nic nestalo.

Jak dítě roste, zdokonaluje se i jeho motorika – jemná i hrubá. Ale všechno nejde samo, každé dítě je jinak nadané, a tak je potřeba dětem trochu pomoci. K procvičení jemné motoriky (tzn. hybnosti ručiček a prstíků) najdete na trhu spoustu hraček určených k tomuto účelu – jedná se o různé skládačky, labyrinty, provlékací obrázky, kostky, atd.

Hrubou motorikou se označuje rozvíjení hybnosti celého těla. U dětí lze podpořit rozvoj hrubé motoriky pomocí různých her. Využijme toho, že pro dítě cca od 1 do 3 let je potřeba pohybu jednou ze základních potřeb. Dítě se nejprve zdokonaluje v chůzi, pak v běhu, začíná skákat, přelézat a podlézat. Spoustu her zvládnete v domácím prostředí, ale většina dětí s nadšením uvítá návštěvu dětského hřiště, kde má možnost využít všechny ty lákavě vypadající skluzavky, houpačky nebo prolézačky. A nebojte se o svého drobečka příliš. Buďte mu nablízku, pokud bude potřebovat pomoc, hlídejte ho, aby nespadl z výšky, ale jinak ať se dítko snaží co nejvíce překážek překonat samo.

Co dělat, když nám počasí nepřeje

Dítě potřebuje každý den spoustu pohybu a je mu jedno, zda venku svítí sluníčko, prší nebo je sněhová vánice. Při nepříznivém počasí vyražte s potomkem do nejbližšího mateřského centra nebo dětského koutku. Pokud v tom „vašem“ centru nebo koutku najdete spoustu různých hraček, od malých dřevěných kostiček až po dětské prolézačky, máte vyhráno. Dítko se vyřádí, vybije přebytečnou energii a vaše chmurná nálada ze špatného počasí je rázem pryč.

Molitanové prolézačky nejen ve školkách

V rozvoji hrubé motoriky dětí hrají prolézačky nezastupitelnou úlohu. V rámci jedné prolézací dráhy si dítě protáhne celé tělo – musí se někam vyšplhat, přeskočit nebo podlézt překážku, seskočit dolů z nižšího bloku, atd. Výborné jsou molitanové prolézačky, které nejenže nabízejí dětem různé možnosti vyřádění se, ale hlavně jsou naprosto bezpečné. Jsou vyráběny z pevné polyuretanové pěny, která je potažena snadno čistitelnou tkaninou. Jednotlivé díly prolézačky jsou krásně barevné, takže dítě rozvíjí nejen koordinaci pohybů, ale také vnímání barev a tvarů. Prolézací sestavu lze složit různými způsoby, díky čemuž nebude hra nikdy nudná. Molitanové prolézačky se již dávno zabydlely v mateřských školách, ale setkat se s nimi můžete i v různých dětských koutcích, mateřských centrech, atd.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář