Mohou být počítačové hry novým způsobem učení?

11.5.2011 | Autor: | Publikováno v Ostatní

Většina lidí počítačové hry odsuzuje, protože prý obsahují příliš mnoho násilí nebo jejich hraní zase zbytečně ubírá čas, který by bylo možné strávit účelnějším a plodnějším způsobem. Ovšem nic není tak negativního jak se na první pohled zdá a i počítačové hry se mohou stát užitečným pomocníkem při studiu. Představme si nyní některé z her, které jsou vhodné pro studium nejméně oblíbených předmětů – tedy matematiky a angličtiny.

Math Shooter

V matematice platí, že komu není shůry dáno ten prostě nemá šanci. Ovšem určité základy musí mít každý člověk a není možné se bez nich v životě obejít. Prostě bez znalosti sčítání, odčítání, násobení a dělení se v životě neobejdete. A právě k upevnění a protrénování těchto základních matematických znalostí slouží hra Math Shooter. Princip této hry je velmi jednoduchý. V horní části obrazovky se zobrazí početní příklad jehož výsledek musíte naklikat z čísel, která defilují ve spodní části obrazovky. První úrovně jsou opravdu brnkačka, ale v pozdějších fázích hry se pořádně zapotíte.

Sudoku

Matematická a logická hra zároveň – to je Sudoku. Stejně jako v klasickém novinovém Sudoku, i v jeho online verzi je potřeba doplnit do všech devíti čtverců čísla od 1 do 9 tak, aby v každém čtverci byla daná čísla pouze jednou a navíc se neopakovala stejná čísla v řadách či sloupcích. Tahle hra procvičí zejména vaše logické myšlení.

Word Drop 2

Jedna z nejlepších her na procvičení anglické slovní zásoby vůbec. – to je Word Drop 2 . Na začátku hry máte k dispozici pouze změť písmen uspořádaných do čtverce. Vaším úkolem je postupně vyklikat co nejvíce písmen tak, že z nich utvoříte slova. Slovo můžete tvořit pouze z písmen nacházejících se vedle sebe nebo pod sebou. Vzhledem k tomu, že tvoříte anglická slova, není váš úkol vůbec jednoduchý.

Alchemyst

Pokud si chcete procvičit vaší prostorovou představivost, vyzkoušejte hru Alchemyst. Hra se trochu podobá klasickému Tetrisu, jenom s tím rozdílem, že jednotlivé řady budou mizet pouze tehdy, pokud vedle sebe či pod sebe umístíte alespoň 3 stejné symboly. Zpočátku hrajete se 4 různými symboly, ale postupně přibývají další a další a hra se stává složitější. Naštěstí můžete jednotlivé symboly otáčet.

Jak vidíte, některé hry jdou opravdu dobře využít i pro studijní účely. Zkuste to a uvidíte.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář