Mohou být počítačové hry novým způsobem učení?
Většina lidí počítačové hry odsuzuje, protože prý obsahují příliš mnoho násilí nebo jejich hraní zase zbytečně ubírá čas, který by bylo možné strávit účelnějším a plodnějším způsobem. Ovšem nic není tak negativního jak se na první pohled zdá a i počítačové hry se mohou stát užitečným pomocníkem při studiu. Představme si nyní některé z her, které jsou vhodné pro studium nejméně oblíbených předmětů – tedy matematiky a angličtiny.
Math Shooter
V matematice platí, že komu není shůry dáno ten prostě nemá šanci. Ovšem určité základy musí mít každý člověk a není možné se bez nich v životě obejít. Prostě bez znalosti sčítání, odčítání, násobení a dělení se v životě neobejdete. A právě k upevnění a protrénování těchto základních matematických znalostí slouží hra Math Shooter. Princip této hry je velmi jednoduchý. V horní části obrazovky se zobrazí početní příklad jehož výsledek musíte naklikat z čísel, která defilují ve spodní části obrazovky. První úrovně jsou opravdu brnkačka, ale v pozdějších fázích hry se pořádně zapotíte.
Sudoku
Matematická a logická hra zároveň – to je Sudoku. Stejně jako v klasickém novinovém Sudoku, i v jeho online verzi je potřeba doplnit do všech devíti čtverců čísla od 1 do 9 tak, aby v každém čtverci byla daná čísla pouze jednou a navíc se neopakovala stejná čísla v řadách či sloupcích. Tahle hra procvičí zejména vaše logické myšlení.
Word Drop 2
Jedna z nejlepších her na procvičení anglické slovní zásoby vůbec. – to je Word Drop 2 . Na začátku hry máte k dispozici pouze změť písmen uspořádaných do čtverce. Vaším úkolem je postupně vyklikat co nejvíce písmen tak, že z nich utvoříte slova. Slovo můžete tvořit pouze z písmen nacházejících se vedle sebe nebo pod sebou. Vzhledem k tomu, že tvoříte anglická slova, není váš úkol vůbec jednoduchý.
Alchemyst
Pokud si chcete procvičit vaší prostorovou představivost, vyzkoušejte hru Alchemyst. Hra se trochu podobá klasickému Tetrisu, jenom s tím rozdílem, že jednotlivé řady budou mizet pouze tehdy, pokud vedle sebe či pod sebe umístíte alespoň 3 stejné symboly. Zpočátku hrajete se 4 různými symboly, ale postupně přibývají další a další a hra se stává složitější. Naštěstí můžete jednotlivé symboly otáčet.
Jak vidíte, některé hry jdou opravdu dobře využít i pro studijní účely. Zkuste to a uvidíte.

Autor: Lacertus
Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.
Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.