Značková a zároveň levná kosmetika jedině od Parfums

16.6.2011 | Autor: | Publikováno v Zdraví

parfum

Není tomu ještě tak dávno, kdy si luxusní a značkovou kosmetiku nebo parfémy mohli dovolit jen ti movitější z nás. V současné době je situace jiná. Za prvé lidé zjistili, že se jim koupě opravdu kvalitní kosmetiky vyplatí a za druhé i obchodníci neustále nabízejí nějaké slevy či výhodné akce, takže mnohdy lze koupit luxusní a značkovou kosmetiku za opravdu výhodné ceny.

Pokud si tedy chcete dopřát ten luxus a používat opravdu kvalitní značkovou kosmetiku a navíc chcete ušetřit, vyplatí se vám udělat menší průzkum trhu. Když naleznete obchod, kde vám nabídnou výborné služby, kvalitní zboží a dobrou cenu, máte vyhráno. Nezapomínejte ovšem ani na nabídky obchodů internetových. Ty bývají zpravidla o mnoho levnější, neboť jejich velikou výhodou je, že nemusejí platit drahý nájem v obchodních centrech nebo v centrech velkých měst, nemusejí zaměstnávat tolik zaměstnanců (s čímž je spojena velká úspora nákladů) a díky většímu odběru zboží mají u dodavatelů lepší ceny. Když budete hledat, zjistíte, že se v některých e-shopech dá sehnat opravdu levná kosmetika nebo parfémy. Ale pozor! Nedůvěřujte hned každému obchodu. Bohužel najdou se i tací, kteří prodávají neoriginální a nekvalitní zboží a vydávají ho za to značkové. Důvěřujte takovým obchodům, které jsou na trhu již více let, mají určité certifikáty (například APEK – certifikát Asociace pro elektronickou komerci) a které vám byly někým doporučeny.

Vyznáte se v parfémech

Když už jste našli obchod, který vám nabízí výborné služby, kvalitní zboží a výhodné ceny, začnete si z nabídky vybírat to pravé pro vás nebo vaše blízké. A protože není úplně snadné vybrat parfém, přinášíme vám několik informací, které by váš výběr mohli usnadnit.

  1. Rozdíl mezi parfémem, toaletní vodou a kolínskou vodou – rozdíl je v množství vonné kompozice, kterou daný výrobek obsahuje. Parfémy obsahují 15 až 30 % kompozice v koncentrovaném lihu, toaletní voda (Eau de toilette) obsahuje 4 až 8 % kompozice v koncentrovaném lihu, parfémované vody (Eau de parfum) obsahují 8 až 15 % kompozice v koncentrovaném lihu. Kolínské vody (Eau de cologne) obsahují 3 až 5 % kompozice ve zředěném (sedmdesáti procentním) lihu.

  2. Kdy, jak a který parfém použít – parfém používejte pouze pro výjímečné nebo slavnostní příležitosti. Pro denní „nošení“ používejte lehké toaletní nebo kolínské vody. Vyhněte se používání více různých vůní. Výsledný dojem by mohl být více než špatný. Co se týče aplikace vůně – pokud použijete silně koncentrovaný parfém, stačí opravdu jen kapka za ušní boltec. Všeobecně se parfém nanáší tam, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic a kde je pokožka nejteplejší. Díky tomu se může vůně parfému plně rozvinout. Je to tedy například loketní důlek, podkolení jamka, za ušní boltec, ale také do vlasů těsně nad pokožku hlavy. Parfém nikdy nenanášejte na bílé a světlé oblečení.

  3. Jak vybrat správnou vůni – řiďte se hlavně vlastním vkusem. Na léto volte svěží květinové nebo citrusové vůně a jejich různé kombinace, na chladnější období roku jsou vhodné i těžší balzamické nebo orientální typy vůní. Pokud vybíráte parfém jako dárek pro své blízké, nejprve zapátrejte, jaký typ vůně je jim příjemný. Každému voní něco jiného a proto by se vám nemuselo vyplatit kupovat dárek jen podle svého vkusu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář