Lité podlahy jako nástupci klasických betonových podlah

19.4.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Přemýšlíte o stavbě či rekonstrukci domu a zajímají vás nové trendy v oblasti stavebnictví? Potom by vaší pozornosti neměly uniknout lité podlahy, které mají oproti klasickým betonovým podlahám několik výhod a lze je označit jako nástupce betonových podlah.

Lité podlahy, někdy také označované jako anhydritové podlahy, jsou mimo jiné výborným řešením, pokud se rozhodnete dům či byt vytápět pomocí podlahového vytápění. Důvodem je, že se velmi dobře a rychle prohřívají a mají výbornou tepelnou vodivost. Díky tomu, že se lité podlahy „pokládají“ v tekutém stavu, může materiál proniknout i do těch nejhůře dostupných míst okolo trubek podlahového vytápění.

Co to jsou lité podlahy?

Anhydrit je směs na bázi síranu vápenatého, který se smíchá s vodou, pískem a dalšími přísadami. Vznikne tak tekutý samonivelační potěr, který má vynikající rozlivové vlastnosti.

Lité podlahy lze pokládat v rodinných domech (i dřevostavbách), v bytových domech, v komerčních objektech, ve sportovních zařízeních, apod. Litá podlaha se nemusí vyrovnávat žádnými dalšími stěrkovacími materiály a lze na ni položit libovolnou podlahovou krytinu.

Aplikace lité podlahy

Další výhodou litých podlah oproti podlahám betonovým je rychlost jejich pokládky. Směs na výrobu lité podlahy je dopravena přímo na místo ve speciálním mobilním zařízení. V něm se směs smíchá s vodou a to právě až na místě stavby. Díky tomu je namícháno vždy jen potřebné množství materiálu, což znamená úsporu nákladů. Takto připravený materiál se nalije na připravený podklad a vytvoří hladký a rovný povrch bez dilatačních spár. Podlaha je pochozí po dvou dnech po aplikaci a zatížit ji lze po čtyřech až pěti dnech. Zcela vyzrálá je litá podlaha po cca 4 týdnech.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Komentáře (1)

 1. Spokojenost

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/0/e/0e56cf59-4a1c-49e7-a1be-a041a9736319/inzerujzdarma.cz/web/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 705

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/0/e/0e56cf59-4a1c-49e7-a1be-a041a9736319/inzerujzdarma.cz/web/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  JJ, anhydritové podlahy máme a naprostá spokojenost – v kombinaci s podlahovou (podlahovým topením).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Napsat komentář