Linkovací služby – vyplatí se?

13.4.2011 | Autor: | Publikováno v Internet

Zatímco v dřevních dobách internetu se linkovací služby staly takřka nepostradatelným pomocníkem všech majitelů webů a blogů, dnes v době Facebooku a Twitteru je jejich význam mnohem menší a ztratily tak hodně ze svého lesku. Alespoň to tvrdí většina lidí. Proto jsem se rozhodl udělat malý test.

Cíl testu linkovacích služeb

V mém testu jsem se zaměřil na sledování návštěvnosti z linkovacích služeb a na sledování vlivu zalinkování stránky na její indexaci vyhledávači Seznam a Google. Vzal jsem zcela nový blog (jeho jméno záměrně neuvádím) a napsal jsem na něm 8 unikátních článků, každý o rozsahu nad 500 slov. Články jsem nikam nelinkoval. Za týden jsem zkontroloval zda došlo k zařazení do indexu Googlu a Seznamu. Web nebyl k nalezení ani na Googlu ani na Seznamu. Zalinkoval jsem tedy 2 články do linkovacích služeb Linkuj.cz, Jagg.cz. Mediablog.cz a Web-forum.cz a do 24 hodin byly oba v indexu Googlu.

Abych si výsledek testu potvrdil, napsal jsem 2 nové články, z nichž jsem jeden zalinkoval do shora uvedených linkovacích služeb a druhý nikoli. Zalinkovaný článek byl do 24 hodin v indexu Googlu, zatímco nezalinkovaný se tam objevil až za 48 hodin. V Seznamu se zalinkované i nezalinkované články objevili až za 2 měsíce po jejich napsání.

Co se týče návštěvnosti článků tak ta byla nulová, pouze z Linkuj.cz přišlo na zalinkované články 20 lidí, a to přesto, že článek nezískal ani jeden hlas od komunity.

Co z toho plyne?

Linkovací služby urychlují indexaci nového obsahu, ovšem z hlediska zvýšení návštěvnosti mají pramalý vliv s výjimkou linkuj.cz, kde lze očekávat při pozitivním přijetí komunitou návštěvnost v řádu desítek lidí.

Upřímně řečeno si tedy myslím, že linkovací služby se dnes moc nevyplatí. Je podle mého názoru lepší využívat RSS agregátory a pustit do nich RSS vašeho blogu. To splní stejnou funkci z hlediska urychlení indexace obsahu vyhledávači a navíc vás to nebude stát žádný čas, protože celý proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář