Letní líčení vydrží i pod vodou

12.8.2011 | Autor: | Publikováno v Internet

Léto je sice už ve své druhé polovině, ale spoustu z nás ještě vytoužená dovolená čeká. A pokud neplánujete dovolenou někde na samotě u lesa, určitě toužíte být i v parných letních dnech u vody krásná a nalíčená. Jaké líčení ale zvolit, aby bylo jemné a zároveň, aby se nerozmazalo v horku nebo ve vodě? V následujícím článku najdete pár rad a tipů.

Nebojte se, že budete muset vydat půl výplaty za nákup letních líčidel. Spoustu z nich určitě již máte doma, jen nevíte, jak přesně je použít. Voděodolné přípravky zase nevyužijete určitě jen v létě, ale jejich nerozmazatelnost oceníte i při různých party, oslavách, sportu atd. A nemyslete si, i značková kosmetika může být levná kosmetika, jen je třeba hledat a vybrat si správného prodejce.

Zapomeňte na make-up

Pokud to vaše pleť dovoluje, na make-up v létě zapomeňte. Na co byste ale rozhodně zapomenout neměla, je hydratační krém s vysokým ochranným faktorem. Při nanášení nevynechejte ani uši, krk a dekolt. Nechcete-li se ani v létě make-upu vzdát, zvolte například pudrová líčidla s jemnou strukturou, která více odolávají letním teplotám a nezatěžují pleť.

Řasy

Mnoho žen si bez nalíčených řas nedovede představit den. Aby se ale ani v horku nebo ve vodě řasenka nerozmazávala, zvolte tak zvanou voděodolnou řasenku. Na odlíčení této řasenky budete potřebovat speciální odličovač, který obsahuje kromě jiného olej, aby se řasenka dala smýt.

Oční stíny

O očních stínech platí totéž co o make-upu. Krémové oční stíny nechte odpočívat ve skříňce a v létě raději sáhněte po lehkých pudrových stínech. Co se týče barev, jejich volba záleží především na vašem vkusu, ale platí pravidlo, že v létě se nemusíte bát odvázat a rozhodně nic nezkazíte barvami jako jsou broskvová, korálová, oranžová, tyrkysová nebo nebesky modrá.

Rty

Lesky na rty jsou oblíbené během celého roku a chybu s nimi určitě neuděláte ani v létě. Oproti klasickým rtěnkám vydrží mnohem déle a navíc také poskytují rtům ochranu a výživu.

Linky a tužky na oči

Klasické kajalové tužky nemohou vysokým teplotám odolávat, proto si jejich použití dobře rozmyslete. Lepší je vytvořit oční linky pomocí tmavého očního stínu speciálním zkoseným štětečkem.

Mnoho žen si myslí, že je tmavé opálení stále IN. Už dávno tomu ale tak není a vaše pleť rozhodně nemusí připomínat právě usmažený řízek. Navíc pokud bude mít vaše pleť lehký bronzový nádech, budou vám více slušet módní barevné odstíny, které jsou pro léto jak dělané.

Abychom nemluvili jen o dekorativní kosmetice, je důležité připomenout, že základem všeho je v létě opalovací krém nebo mléko s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Nemyslete jen na krásu, ale hlavně také na svoje zdraví!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář