Konec předraženému parkování na letišti Ruzyně

29.6.2011 | Autor: | Publikováno v Cestování

Letiště Praha Ruzyně je největším mezinárodním letištěm v České republice. Každý rok zde odbaví milióny cestujících, kteří odtud létají do celého světa. Zatímco pro turisty, kteří Českou republiku navštíví a pak zase opustí není parkování a poplatky s ním spojené žádný problém, pro Čechy kteří cestují za obchodem, jsou poplatky za parkování opravdu vysoké. Pokud auto necháte týden přímo na letišti, zaplatíte za parkování přes deset tisíc korun. Až do nedávna tak bylo jedinou možností nechat se na letiště dovézt a po příletu zase odvézt. ani tento způsob však není elegantní, protože stojí jednak čas dalšího člověka, který pro vás musí na letiště Ruzyně přijet a jednak náklady na další zpáteční cestu autem. Dnes však již existuje skvělé a levné řešení, díky kterému vás parkování u letiště nebude stát za týden více než 500 Kč.

Jak to funguje?

Parkování u letiště Ruzyně nikdy nebylo jednodušší. Přijdete autem na parkoviště, které se nachází v těsné blízkosti tohoto pražského letiště a zaparkujete na bezpečném a kamerovým systémem hlídaném parkovišti, které se nachází 5 minut jízdy. Následně budete z parkoviště i s vašimi zavazadly převezeni na váš odletový terminál. Po návratu zavoláte na nonstop linku parkoviště a vyšleme pro vás opět náš minivan, který vás přepraví k vašemu autu. A pak již hurá domů.

Kolik stojí parkování u letiště Ruzyně?

Za týden parkování zaplatíte 500 Kč, 14 dní parkování vás vyjde na 1 200 Kč a 20 dní pak na 1 500 Kč. K cenám se přičítá DPH, nicméně i tak jsou velmi příznivé a pokud se na to podíváme z ekonomického hlediska, vyjde vás parkování rozhodně levněji, než když se na letiště necháte dopravit a následně odvézt. Pokud budeme počítat náklady na 1 km ve výši 6 Kč, vyplatí se parkování u letiště při týdenní cestě všem, kteří bydlí dál než 50 km od Letiště Ruzyně (a to nebereme v úvahu cenu času osoby, která vás na letiště odveze a po příletu vyzvedne). Užívejte si tedy nadcházející léto a dovolenou v klidu. Zaparkujte u letiště, nechte se se svými zavazadly dopravit na terminál, užijte si dovolenou nebo služební cestu a po příletu se vlastním autem vraťte domů.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář