Jsou dřevěné hračky vhodné pro miminka?

21.12.2011 | Autor: | Publikováno v Dětské zboží, Hračky

Myslíte si, že miminkům dřevěné hračky do ručiček vůbec nepatří? Že jsou pro ně vhodné jen různé plastové řehtačky, gumová kousátka či textilní hračky? Opak je pravdou. Některé dřevěné hračky jsou určeny dětem již od narození.

Tyto hračky pro nejmenší jsou nejen krásné, ale i bezpečné pro vaše děťátko. Samozřejmě musíte vybírat hračky, které nesou označení, že splňují požadavky evropských norem EN-71 a podmínky vyhlášky MZ 84/2001 Sb. Vybírat můžete různá chrastítka do ruky, klipy do kočárku nebo kolotoče nad postýlku.

Pro trochu větší děti, přibližně od jednoho roku, je typická jejich zvídavost, touha po poznání nových věcí a my bychom je měli v tomto podporovat. V naší snaze nám pomohou takzvané motorické a didaktické hračky. Jsou to hračky, které dětem napomáhají rozvíjet jejich schopnosti, jemnou motoriku a naučí je novým věcem. Příkladem mohou být různé skládačky, puzzle, stavebnice, atd. A i v této oblasti jsou nejoblíbenější dřevěné hračky. Dřevo umožňuje vyrobit hračku krásnou, barevnou a přitom vkusnou. Vyhnete se tak kýčovitým plastovým výrobkům, které ještě většinou v jednom kuse hrají nebo vydávají jiné zvuky.

Proč ten čas tak letí?

Ano, čas opravdu neúprosně letí a z vašeho miminka je chytré děťátko, které začíná chodit do mateřské školy. Jednoduché skládačky nebo kostky už jej nebaví, tak co mu tedy pořídit? Kluci (ale i holky) budou určitě nadšení z dřevěné vláčkodráhy, která má tu výhodu, že se dají jednotlivé díly neustále doplňovat a tak se hračka nikdy neokouká. Stačí koupit pár nových kolejniček, zatáček a nějaké příslušenství navíc a děti si mohou postavit zase úplně jinou dráhu. Holčičky zase nadchne domeček pro panenky, který si budou moci podle svého vkusu zařídit nábytkem pro panenky. A pak už si mohou hrát na domácnost, mohou nábytek různě přestavovat a díky tomu bude pro ně tato hračka atraktivní dlouhou dobu.

Motorické a didaktické hračky hrají v předškolním věku dítěte obrovskou roli. Dítě se díky těmto hračkám může naučit spoustu nových věcí a získá řadu dovedností. Přitom hru nebere jako učení, ale stále jenom jako hru, která jej baví. A to je u dětí velice důležité.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář