Jak na svatební fotografie

11.3.2015 | Autor: | Publikováno v Ostatní

Proto, že si řada svatebčanů chce zaznamenat a vyfotografovat okamžiky ze své životní události sama, shrnuli jsme pro vás několik tipů, na co se se svatebním fotografováním připravit. Nebojte, technickými detaily vás nezahltíme, spíš se koukneme na praktické věci.

Sestavte si seznam svatebních momentků

Sestavte si společně s partnerem a rodinou seznam fotografií a momentek, na které byste neměli zapomenout. S tímto seznamem poté budete postupovat během celého svatebního fotografování a nestane se vám nemilá věc, jako že zapomenete na fotografii s babičkou nebo přáteli!

Myslete i na doplňkové fotografie, které vám později připomenou unikátní atmosféru celého dne. Mohout to být snubní prsteny či rozkošné nevěstiny náušnice.

Určete si organizátora svatebního fotografování

Určete si předem, kdo z rodiny vám bude pomáhat s organizováním fotografování na svatbě. Brzy totiž zjistíte, že zorganizovat kopu rozjařených svatebčanů a hostů je pěkný oříšek, takže abyste předešli zmatkům a průtahům během focení, dohodněte se z každé části rodiny s několika organizátory, kteří vám s naháněním příbuzných a známých pomohou.

Prohlédněte si místo fotografování předem

Bohužel ač to řada svatebčanů nedělá, prozkoumání místa fotografování předem a vybrání nejvhodnějších míst k fotografování je důležitým krokem k úspěchu. Můžete se společně jet podívat na místo, kde se bude konat svatební hostina a porozhlédnout se po místech, kde je nejvhodnější světlo na focení a nejkrásnější krajina nebo pozadí. Můžete si také vyzkoušet pár fotek, z kterých mimochodem vznikají krásné zásnubní fotografie.

Nepodceňte přípravu ve svatební den

Veškeré vaše úsilí a plány se mohou překazit, pokud nebudete dostatečně připraveni. Mějte proto připravený náhradní plán pro případ špatného počasí, zkontrolujte si, zda máte skutečně dobité baterie fotoaparátu a dostatek místa na paměťové kartě. Nebude na škodu, když si také vytvoříte časový plán fotografování, což vám opět pomůže lepší organizaci.

Stanovte si společné cíle

V neposlední řadě je také dobré, když si pár společně před svatebním dnem sedne a dohodneme se, kolik fotografií by si představovali, zda budou fotografie nějak dodatečně upravovány nebo zvláštně tisknuty. Oba svatebčané si tak udělají jasno, co od svatebních fotografií vlastně očekávají.

Díky těmto tipům a radům budete mít nejen krásné svatební fotografie, ale vše proběhne v klidu, bez stresu a shonu a výsledkem vám budou spokojení novomanželé a hosté.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Tento autor zde publikoval zatím 1 článků. Autor o sobě neposkytl žádné další informace.

Napsat komentář