Jak efektivně snížit náklady spojené s provozem firemního autoparku?

12.4.2012 | Autor: | Publikováno v Auto a moto

Každý majitel firmy, která disponuje vlastním autoparkem, ví, jak velké náklady jsou spojené právě s provozem autoparku. Webdispečink vám pomáhá šetřit náklady na tento provoz. Máte-li tedy alespoň jedno firemní vozidlo a chcete-li ušetřit náklady na jeho provoz, bude pro vás webdispečink tou správnou volbou.

Budete mít kontrolu nad tím, kam a kdy každý z vašich řidičů jel, budete moci jasně rozlišit soukromé a firemní jízdy, zamezíte ztrátám pohonných hmot a zvýšíte efektivitu práce zaměstnanců. Webdispečink umožňuje sledování vozidel a to nejen jejich polohy, ale i dalších parametrů, např. jízdní styl řidičů, stav paliva v nádrži, zatížení náprav, atd.

Jak vlastně webdispečink funguje?

Základem tohoto systému pro sledování vozidel je mobilní jednotka, kterou je nutno nainstalovat do každého automobilu. Tato jednotka přijímá informace o aktuální poloze vozidla ze satelitů GPS. Tento údaj (společně s dalšími údaji o vozidle) je pomocí sítě mobilního operátora odeslán na centrální server. Z něj dojde k načtení dat do aplikace webdispečink.

Výsledkem je, že uživatel může on-line na svém počítači nebo mobilním telefonu sledovat nejen pozici jednotlivých vozidel, ale také například informace o stavu paliva v nádrži, o teplotě v nákladovém prostoru nebo o zatížení náprav. Díky této aplikaci můžete svůj vozový park řídit on-line, můžete optimalizovat trasy nebo vyhodnocovat získané údaje.

Další skvělé vlastnosti webdispečinku

  • sledování provozních parametrů – aplikace vám umožňuje v reálném čase sledovat stav paliva v nádrži (zabráníte tak neoprávněné manipulaci), vyhodnocovat jízdní styl řidiče, který má vliv na opotřebování vozidla, můžete odečítat stav tachometru, zjišťovat teplotu v přepravním prostoru i zatížení náprav.
  • možnost přímé komunikace s palubní navigací – tato komunikace funguje oběma směry, což vám ušetří nejen čas, ale i náklady.
  • webdispečink mobile – tato aplikace vám umožňuje přístup ke všem datům pomocí mobilního telefonu.
  • diagnostika vozidla – díky dokonalému sledování vozidla máte také přehled o jeho technickém stavu a můžete tak předejít závažným poruchám vozidla. U vozidel značky Škoda lze sledovat i servisní intervaly.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář