I lyže vyžadují údržbu

22.2.2016 | Autor: | Publikováno v Ostatní

Vše co používáme, se opotřebovává a potřebuje z času na čas servis. Za samozřejmé považujeme, že do servisu dáváme své auto, že občas potřebuje zásah odborníka náš počítač nebo že do servisu jdeme se svým smartphonem. A nejinak je to i se sportovní výbavou. Nejen kola potřebují pravidelnou údržbu, stejně je to i se zimní výbavou. Když chcete, aby vám lyže dobře sloužily, nesmíte zapomínat na jejich pravidelný servis.

Vždyť si jen vzpomeňte, kolikrát za sezónu se vám podaří na ubývajícím sněhu „najít“ pod jeho tenkou vrstvou nějaký kamínek. „Odskáče“ si to skluznice nebo kovová hrana lyží. Výsledkem je nejen kosmetická vada lyží, ale i zhoršení vlastností lyží. Dá se na tom jezdit, ale není to ono. A když jezdíme pro zábavu, chceme mít zábavy co nejvíce. Opotřebované lyže nám ale takový zážitek nabídnout nemohou. Takže jednou za čas je přebroušení hran či zalévání skluznice nezbytné. Nejlepší je využít profesionální servis lyží a při tom si dát pořádně navoskovat skluznici, ať nám to dolů bílým svahem opět fičí.

Věděli jste, že servis potřebují nejen lyže, ale i jejich vázání? Dejte si ho zkontrolovat, případně nastavit. Vázání spojuje lyže s lyžařkami, zajišťuje bezpečné připnutí lyží, ale i jejich bezpečné vypnutí, když nezvládneme zatáčku a spadneme.

na lyzich

A když už jste se na svahu navystrájeli tolik, že žádný servis vaše staré lyže už nezachrání, je čas poohlédnout se po lyžích nových. Zkusit můžete například lyže Volkl s dlouholetou tradicí na trhu. Jsou v nich zabudovány všechny zkušenosti a znalosti výrobce, díky nimž bude váš zážitek na svahu nezapomenutelný.

Očekáváte při sjezdu stabilitu nebo dáváte přednost vysoké rychlosti? Chcete aby vaše lyže byly na svahu jasně viditelné? S lyžemi Volkl vždy dosáhnete svého cíle a prožijete skvělý zážitek z jízdy. Užijte si zimu naplno.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář