Fotopast nejen do přírody

15.6.2015 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Elektronika

Fotopasti nejsou na našem trhu žádnou novinkou. Přestože se spojuje jejich uvedení na trh se snahou zachytit zejména chráněné živočichy na našem území, s úspěchem se dají použít i při ochraně svého majetku před nepovolanými návštěvníky. Například chaty v přírodě. Fotopasti odhalí, zda vaši hosté jsou čtyřnozí nebo dvounozí. Zda jsou to vandalové nebo jsou jen hladoví.

Fotopast je v podstatě digitální fotoaparát se specifickým ovládáním. Kromě vodotěsného obalu v nenápadných přírodních barvách obsahuje pohybové čidlo, jeho impuls spouští exponování fotografie nebo videosekvence. Ty se ukládají na vestavěnou SD kartu, stejnou, jaká se používá v jiných digitálního foťáku. Napájení zajišťují nejčastěji běžné tužkové materie. Je na vás, zda dáte přednost jednorázovým alkalickým, nebo zvolíte nabíjecí tužkové akumulátory.

Fotopasti se SIM kartou navíc ihned po pořízení snímku a její uložení na SD kartu pošlou MMS na váš mobil. Máte tak okamžitě informaci o narušení střeženého prostoru a ihned také víte, kdo se o to pokusil. A když se jen chcete přesvědčit, že je vše v pořádku, pošlete z mobilu na fotopast SMS, ta vyhotoví snímek a pošle vám jej zpět na mobil.

zebry

Takto jednoduše se dá hlídat vaše chata na samotě i bez toho, že byste museli instalovat kamerový systém a zajistit jeho připojení na internet, aby jste mohli kontrolovat stav objektu. Nenápadné fotopasti umístěte před chatou nebo v zahrádce na strom a vždy máte přehled, v jakém je stavu. Montážní popruhy jsou součástí balení. V noci si fotopast pomůže neviditelným přísvitem, abyste vždy měli fotografie s vysokým rozlišením. Narušitel tak ani neví, že byla jeho fotografie právě exponovaná. A vy se možná dozvíte, jaká zvěř navštěvuje vaši zahrádku v době vaší nepřítomnosti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář