Dřevěné hračky pro kluky

9.2.2011 | Autor: | Publikováno v Hračky

Napadá vás asi otázka, proč by měly být dřevěné hračky jen pro kluky. Máte pravdu, tak to určitě není. Dřevěné hračky milují děvčátka i kluci, ale přece jen je několik specifických hraček, které zaujmou především kluky. Je to tak a pokud máte doma syna i dceru, sami můžete potvrdit, že ačkoliv jste dávali oběma dětem na výběr všechny druhy hraček, holčička vždy raději sáhla po panence či po plyšovém medvídkovi, kdežto chlapec si vybral nějaké auto nebo meč.

Na druhou stranu je ale důležité, aby i chlapci měli možnost postarat se o panenku nebo alespoň o plyšového mazlíčka a holčičky zase můžou dumat nad nějakou stavebnicí, ze které si mohou klidně postavit auto. Nebraňte dětem prozkoumávat svět opačného pohlaví, určitě se jim to jednou bude hodit (vždyť i muž se má umět postarat o svoje dítě a naopak žena, která si ani nevymění žárovku nebo nezatluče hřebík, je odkázána na věčné čekání, až to udělá manžel nebo jiný mužský člen domácnosti).

A jaké dřevěné hračky tedy zaujmou především pány kluky?

V první řadě musím zmínit dřevěné vláčkodráhy, které se staly opravdovým hitem. Jde sice o hračku, která zaujme i holčičky, ale kluci si s ní přeci jen vyhrají déle. Mohou vymýšlet stále nové možnosti sestavení dráhy, zapojovat různé křižovatky, výhybky nebo mosty.  A pak si užívat jízdu s vláčkem a nechat se unést světem kolejí a mašinek. Výhodou dřevěných vláčkodráh je jejich variabilita. Nemusíte kupovat rovnou nějakou velkou sadu, na začátek stačí několik rovných kolejí, zatáček a křižovatek, jeden či dva vlaky a hra může začít. Pokud se vašemu potomkovi opravdu zalíbí, můžete postupně dokupovat různé příslušenství a doplňky. Výrobci jsou v tomto směru opravdu vynalézaví a tak můžete sehnat tunely, různé mosty, nadjezdy, depa, nádraží a další doplňky.

Další nezbytnou hračkou pro kluky jsou samozřejmě auta. Ta dřevěná jsou vhodná hlavně pro naše nejmenší, protože se téměř nedají rozbít, jsou krásně barevná a kluci si s nimi užijí spoustu zábavy. Spousta z nich se může tahat za provázek, takže si je kluci mohou vzít sebou třeba na procházku. Do některých zase můžete naložit náklad – ať už to je písek nebo kostky – hra na nakládání kluky opravdu baví. Kluci si také rádi hrají na opraváře – pořiďte jim dětské nářadí a malý kutil opraví vše, na co přijde.

Pokud si váš syn rád hraje na prince, který musí zabít draka, určitě mu udělá radost dřevěný meč a štít. Malé kovboje nebo piráty zase potěší pistole, která vypadá skvěle, ale zároveň maminka nemusí mít strach, že si děti nějak ublíží. Kluky, stejně jako holky, také baví různé stavebnice, puzzle nebo skládačky. Především pro kluky jsou určené skládačky s obrázky dopravních prostředků.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Tento autor zde publikoval zatím 7 článků. Autor o sobě neposkytl žádné další informace.

Napsat komentář