Co je lepší? Mít deset webů nebo jenom jeden?

15.7.2011 | Autor: | Publikováno v Finance, Internet

Pokud se snažíte vydělávat si na živobytí na internetu s pomocí afiliate programů nebo reklamy či jiných projektů, zcela určitě řešíte otázku, zda je lepší mít jeden velký projekt nebo několik menších. V tomto článku přináším můj pohled na věc a budu rád, když se v komentářích podělíte o své zkušenosti.

Výhody jednoho projektu

Pokud máte jen jeden internetový projekt (rozuměj web), jsou výhody zřejmé. Můžete se mu věnovat naplno, netříštíte síly a v případě úspěchu můžete za jeho prodej získat slušnou částku.

Mít jenom jeden projekt je podle mého názoru vhodné pro všechny, kteří na internetu podnikají v oblasti, kde je hodně potenciálních návštěvníků a široké pole působnosti z hlediska marketingových aktivit, na jejich přilákání. Například pokud děláte weby s flashovkami, je podle mě lepší mít jeden velký web než deset malých specializovaných webů. Můžete tak vybudovat silnou značku, což se vám v případě několika webů povede jen těžko, protože budete nutně těkat a tříštit síly (a zdroje) mezi více různých projektů, ze kterých tak vznikne maximálně průměrný web.

U flashovek je dobré to, že potenciální návštěvníci jsou prakticky všude (jak ve vyhledávačích, tak na Facebooku a Twitteru) a v podstatě není problém bez jakékoli reklamy dostat na web několik set lidí denně.Navíc můžete snadno web dále rozšiřovat (přidáváním nových her, překladem do dalších jazyků, apod.).

Výhody více webů

Pro více webů hovoří teorie „nemít všechna vajíčka v jednom košíku“. Pokud máte jenom jeden web a něco se stane (padne zájem o daný obor, dostanete ban ve vyhledávačích nebo dojde k nějakému technickému problému), přijdete ze dne na den o všechny příjmy. Abyste tomu zabránili, můžete si pomoci vybudováním širšího portfolia více webů. V každém případě by zde měla platit zásada různorodosti oborů, druhů příjmů a technického zajištění (pokud máte všechny weby na jednom hostingu a dojde k problému, přijdete o všechny výdělky stejně jako kdybyste měli jenom jeden web). Stejně tak je potřeba mít weby pokud možno v různých oborech a využívat na nich různé zdroje příjmu (například psaní článků, partnerské programy, reklama od Sklik Partner nebo Google Adsense, přímý prodej reklamy. prodej vlastních produktů, apod.).

Jaký názor na to máte vy? Jeden projekt nebo více?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář