Chcete zvýšit výkon motoru vašeho auta? Zkuste chiptuning!

18.11.2011 | Autor: | Publikováno v Auto a moto, Služby

Připadá vám, že u vašeho automobilu není využit výkon motoru na 100%? Přáli byste si zvýšit výkon motoru a díky tomu mít automobil, se kterým budete bezpečněji předjíždět či zvládat jiné krizové situace? Anebo je vaším snem rychlá adrenalinová jízda, kterou vám váš vůz v současné době není schopen nabídnout? Na tyto všechny problémy existuje jednoduché řešení – chiptuning.

Co je chiptuning

Slovo chiptuning je složeno ze dvou anglických slovíček: chip = integrovaný obvod, který má schopnost velice rychle zpracovat (uchovat) informace a tuning = zvýšení výkonu. Jako chiptuning lze označit použití změněných sériových dat do paměti řídicí jednotky motoru.

V současné době je téměř většina automobilů vyráběna sériově. Tyto sériově vyráběné vozy musejí obstát v různých podmínkách takřka všude na Zemi. Proto jsou automobily vybaveny motory, které mají poměrně velkou výkonovou rezervu – uvádí se, že výkon motoru je využíván pouze z 60% jeho konstrukčních možností. Pro běžné využití automobilu v Evropě (žádné extrémní počasí nebo přírodní podmínky) je výhodné tuto rezervu využít a zvýšit tak výkon motoru. K tomu slouží právě chiptuning – umožní vám zvýšit výkon motoru až o 35% a snížit spotřebu paliva až o 15%.

Pro koho je chiptuning určen

Dá se říci, že pro všechny, kdo chtějí ze svého automobilu získat víc. Chiptuning lze provést na autech nejrůznějších značek, můžete si jej dopřát u auta zcela nového i ojetého a využít jej mohou i majitelé nákladních a užitkových vozidel. Nejvíce je žádaný chiptuning Škoda, ale ani majitelé ostatních značek se tomuto vylepšení nebrání.

Využijte služeb profesionálů

Rozhodně by nebylo rozumné nechat zasahovat do řídíci jednotky motoru leckoho. Pokud se pro chiptuning rozhodnete, určitě si vyberte profesionální firmu, která vám poskytne záruku na svoji práci, nadchne vás osobním přístupem ke každému zákazníkovi (příkladem může být možnost provedení úprav v místě vašeho bydliště – vy tedy nemusíte nikam jezdit, firma přijede za vámi) a nabídne vám zkušební jízdu po modifikaci softwaru ještě před zaplacením.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář