Armáda to nejsou jenom předražené zakázky

12.5.2011 | Autor: | Publikováno v Průmysl

Přestože o české armádě často slýcháme spíše v negativním slova smyslu v souvislosti s předraženými nebo nestandardními zakázkami na Pandury, nefunkční padáky, Gripeny, apod., neměli bychom zapomínat, jak je armáda důležitá při živelných pohromách nebo mezinárodní pomoci.

K tomu, aby armáda mohla plnit své povinnosti, musí mít dostatečné vybavení a zázemí. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé mise často odehrávají v zahraničí v různých druzích terénu, potřebuje armáda zázemí v podobě polních kontejnerových městeček, jejichž součástí je například sanitární kontejner, kontejner s kuchyňským vybavením, prádelna, čistička vody a další podobné systémy. V případě nemocnice ještě přibývá zázemí pro pacienty a operační sály.

To všechno stojí peníze, které jsou ale v tomto případě velmi dobře vynaložené. Speciální armádní kontejnery totiž slouží desítky let a umožňují našim vojákům plnit mise nejen doma, ale i v zahraničí.

Jednotlivé typy kontejnerů se na místo určení dopravují letadly, kamióny nebo lodí. I proto musí všechny armádní kontejnery projít náročnou CSC certifikací tak, aby je bylo možné přepravovat na lodi a letadlem aniž by došlo k ohrožení bezpečnosti provozu.

Speciální kontejnery pro armádu se dají využít i v civilu, a to například při živelných pohromách či jako přechodné ubytovací jednotky nebo zásobárna pitné vody pro postižené oblasti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář